Гриби шампіньйони зазвичай вирощують у підвалах, суницях, теплицях і парниках. Для цього мають бути забезпечені умови вологості повітря приблизно 70-80%. Температура в приміщенні не має опускатися нижче 15 градусів. Проводиться вирощування шампіньйонів у домашніх умовах на компості із суміші соломи та гніву, під час його виготовлення важливо, щоб сома та гній не були прогнивші. Підготування компосту треба починати за місяць до висаджування грибів. Навезення можна використовувати коров'ячий і кінський, також курячий послід.
Взимку замість соломи можна використовувати кукурудзяні стебла або опале листя дерев. Для підвищення родючості компосту до нього вносять мінеральні домішки та сечовину. Після отримання компосту та доведення його до потрібного стану починають підготовку приміщення й ґрунту для того, щоб посадити шампіньйони в домашніх умовах.
У приміщеннях гриби можна вирощувати в грядках прямо на земляній підлозі, можна в дерев'яних ящиках і на стелажах. Ящики можна встановлювати штабелями заввишки два метри та вище. Гарбуля треба робити шириною 50-75 см. Компост укладається в них шаром завтовшки 45 см і ущільнюється до 30 см. На стелажах можна робити шар трохи менший. Ящики для вирощування шампіньйонів вважаються зручними за розмірів 100 см на 50 см і заввишки 25 см. Компост трамбувають у ящик доти, поки до верхнього краю ящика залишається проміжок 2-3 см.
Перед висаджуванням грибниці треба виміряти температуру компосту на глибині 4-5 см, ідеальною вважається температура 27-28 градусів. Грибниці для висаджування вирощуються в спеціальних лабораторіях і продаються в спеціалізованих магазинах. Загалом використовуються два різновиди шампіньйонів: двосмуговий білий і двоспортовий бурий. Лабораторні грибниці можуть вирощуватися в гною або на зернах вівса, пшениці, жита. Для посіву одного квадратного метра площі грядок потрібно до 500 грамів наскрізної грибниці та до 400 грамів зернової грибниці.
Проводячи вирощування шампіньйонів у домашніх умовах, насоджуючу грибницю перед посадкою треба розламати на шматочки по 15-20 грамів і розкласти акуратно одним шаром, щоб її не пошкодити. Шматочки грибниці висаджуються в шаховому порядку, один від одного на відстані 20 см. Під час посіву зернової грибниці з усієї грядки знімається верхній шар завтовшки приблизно 3 см, потім розсипається грибниця, присипається компостом і обережно приминається. Вирощування шампіньйонів дому можна проводити не по лабораторній, а з природної грибниці. Її шукають у тих місцях, де гриби ростуть удосталь: скотливі двори, парники або звалища, компостні або гнійні купи.
Вирощування шампіньйонів у домашніх умовах відбувається за температури в межах 24-26 градусів, саме в цих умовах грибниця добре проростає й дає багатий урожай. Вологість субстрату, на якому вирощуються шампіньйони, не має бути менш ніж 60%. За нижчої вологості та високої температури грибниця росте набагато гірше, тому періодично грядки треба зволожувати, але робити це треба дуже обережно, щоб вода не потрапила всередину компосту та не розмила грибницю.
Через 10-12 днів, коли грибниця добре розростає, треба знизити температуру до 18-20 градусів і засипати грядки шаром землі в 3-4 см. Ущільнити цей шар землі не треба, щоб не скоротити до грибниці доступ повітря. Під час наступного догляду необхідно провітрювати приміщення й підтримувати температуру 15 градусів і вологість ґрунту 60%. Перші гриби з'являться через 30-40 днів, плодоношення відбувається впродовж 2-3 місяців.
Для прорахунку телефонуйте за номером (097) 775-48-21
Основні атрибути | |
---|---|
Вибір надаваних послуг | Проектування |
Тип систем вентиляції та кондиціонування | Системи зволоження і осушення повітря, Системи вентиляції припливні, Системи вентиляції, припливно-витяжні, Системи охолодження і обігріву |
Термін виконання | 14 дн |
- Ціна: від 500 000 ₴