1. Рухливість повітря в зонах перебування відбувається, не більш ніж:
0,3 м/с — у спортивних залах для боротьби, настільного та в критих котках;
0,5 м/с — в інших спортивних залах.
Вказівну рухливість повітря в зонах перебування в затичних приміщеннях рекомендується забезпечувати, застосовуючи зазвичай зосереджене подавання припливного повітря.
2. Відносну вологість повітря в спортивних залах рекомендується приймати в межах 30-60%, маючи на увазі, що нижні межі приймаються для холодного періоду року за температур, зазначених у табл. 13.
Під час застосування клейодерев'яних конструкцій у зоні їх розташування цілу добу та цілорічно забезпечується відносна вологість не менш ніж 45% і температура не вище ніж +35 °C.
3. Розрахунок повітрообміну в універсальних залах критих котків зі штучним льодом із місцями для глядачів виробляється для таких експлуатаційних режимів під час функціонування:
- льоду та місць для глядачів;
- місць для глядачів без використання льоду;
— льоду без використання місць для глядачів.
У спортивних залах (без штучного льоду) з місцями для глядачів розрахунок повітрообміну рекомендується проводити для двох режимів — з глядачами й без них.
4. Нагрівальні прилади та трубопроводи в спортивних залах не мають, зазвичай, виступати з площини стін на висоту до 2 м від підлоги. Крім того, у всіх приміщеннях для перебування людей із оголеним тілом розміщення нагрівальних приладів і трубопроводів опалення має унеможливлювати отримання опіків. У приміщеннях із вологим і мокрим режимами ніші в зовнішніх стінах для розміщення нагрівальних приладів не влаштовуються. У випадках, коли елементи вентиляційних систем (повітря, решітки, а також нагрівальні прилади та трубопроводи) виступають із площини стін або вимушено встановлюються на висоті до 2 м від підлоги, вони закриваються щитами або іншими засобами, запобігають опікам та іншим можливим травмам, які займаються, водночас конструкція захисних пристроїв виконується так, щоб не знижувати функціональні якості опалювально-вентиляційних систем.
5. Самостійні системи припливної та витяжної вентиляції передбачаються для:
- спортивних залів і залів критих котків;
- душових, роздягальний для тих, хто займається, та масажних;
- службових приміщень для адміністративного та інженерно-технічних персоналу, інструкторсько-тренерського складу, побутових приміщень для робочих;
- технічних приміщень (бойлерних та ін.).
Видалення повітря з спортивних залів і затичних приміщень критих котків, зазвичай, передбачається витяжними системами з природним стимулом.
Спортивні зали без місць для глядачів, що мають об'єм, за якого на кожній одногодинній роботі припадає не менш ніж 80 м2 об'єму залу допускається проєктувати з природною припливно-витяжною вентиляцією з забезпеченням одноразового повітрообміну в 1 год.
Компенсація витяжки з приміщень душових здійснюється завдяки додатковому припливу повітря з приміщень роздягальний, куди передбачається організоване подавання повітря в п'ятикратному об'ємі душових, але не менш ніж два кратного обсягу роздягальний.Видалення повітря з роздягальень передбачається у двох кратному об'ємі через приміщення душових. У випадках, коли кількість повітря, що видаляється з душових (з урахуванням приміщень роздягальний), перевищує 10-кратний повітрообмін, різниця об'ємів повітря видаляється безпосередньо з приміщення роздягальний.
У спортивних залах, де передбачаються природна припливно-витяжна вентиляція та зниження температури в неробочий час, систему опалення рекомендується влаштовувати з двох роздільних груп нагрівальних приладів: основний, розрахований на постійне підтримання температури внутрішнього повітря +5 °C і додаткової, що забезпечує доведення внутрішньої температури до розрахункової.
Видалення повітря з спортивних залів і затичних приміщень критих котків зі штучним льодом, що передбачається витяжними системами з природним стимулятором, рекомендується здійснювати, використовуючи звичайні вентиляційні шахти, що встановлюються безпосередньо на покрівлі зали. Витяжні шахти обладнуються утепленими клапанами з електропідігрівом і дистанційним керуванням, а також піддонами для збирання та видалення конденсату. До клапанів і піддонів забезпечується зручний доступ обслуговчого персоналу. Розміри внутрішнього перетину шахт визначаються за розрахунком з урахуванням гравітаційного та вітрового напору та тиску, що створюється припливною вентиляцією.
Неорганізоване подавання зовнішнього повітря в спортивні зали під час проєктування природної припливно-витяжної вентиляції рекомендується здійснювати, використовуючи як приточні пристрої, відкривні фрамуги у нижній і верхній частинах вітражів.
У разі якщо роздягальні для тих, хто займається (з душовими при них) об'єднані з іншими приміщеннями загальною системою припливної вентиляції з розрахунковою температурою припливного повітря нижче ніж +25 °C, то для них передбачається зональний підігрівач. Якщо ж температура припливного повітря в системі дорівнює +25 °C (тобто розрахунковій для роздягальень), тону повітроводі в роздальній зональній підігрівач не передбачається, а для інших приміщень, що потребують більш низької розрахункової температури повітря в холодний період року, розраховуту величину тепловтрати на опалення цих приміщень зменшують на величину перегрівання припливного повітря.
Систему витяжної вентиляції із санітарних вузлів і курчих допускається об'єднувати із системою витяжної вентиляції з душових.
6. У системах повітряного опалення залильних приміщень, поєднаних із вентиляцією й кондиціюванням повітря, допускається застосування рециркуляції повітря. Водночас об'єм прециркуляція повітряного зовнішнього повітря не має бути меншим за зазначений в табл. 14.
У будівлях спортивних споруд цілорічного використання застосовуються системи центрального водяного опалення. Для приміщень, у яких передбачається в неробочий час зниження внутрішньої розрахункової температури повітря, підігрівання його до нормованих параметрів рекомендується здійснювати системами припливової вентиляції, які в цей період використовуються як системи повітряного опалення. За відповідної підстави для опалення зазначених приміщень або їхніх груп можуть застосовуватися тільки системи повітряного опалення.
У зальних приміщеннях, виготовлених у клейодерев'яних конструкціях за потреби забезпечення необхідної відносної вологості в зоні цих конструкцій (не менш ніж 45%) рекомендується пристрій зволоження повітря в системах заточеної загальнообмінної вентиляції. У деяких випадках, якщо немає припливної вентиляції, допускається використання місцевих зволожувачів.
7. У спортивних залах із місцями для понад 800 глядачів і критих котках із місцями для глядачів рекомендується передбачати самостійні системи повітророзподілу для зони розміщення місць для глядачів і для зони перебування тих, хто перебуває (що контактують).
8. Поміщення, призначене для обладнання в них приточних систем і установок кондиціонування повітря, рекомендується розміщувати в підвальних або цокольних поверхах (на ґрунті) так, щоб довжина трас повітроводів була мінімальною. У виняткових випадках, коли не є можливим розмістити ці приміщення в нижніх поверхах, допускається їх розміщення поза межами основної будівлі (зокрема в окремому або прибудові) або в його верхніх поверхах. У першому випадку передбачаються переходи, що з'єднують технічні приміщення з основним об'ємом будівлі (з прокладкою в них каналів), у другому — передбачаються заходи з вібро-, звуко- та гідроізоляції, а також пристрій експлуатаційних проходів і прорізів для демонтажу та заміни обладнання. Оптимальний варіант вибирають способом складання техніко-економічних показників.
У приміщеннях, призначених для обладнання приточних систем, допускається пристрій введення теплоносія, бойлерних і водяних насосних.
9. Холодопродуктивність холодильних станцій критих котків зі штучним льодом приймається за літнім навантаженням з урахуванням параметрів внутрішнього повітря.
Температура поверхні льоду для розрахунку приймається мінус 8 °C за товщини льоду 50 мм. Різність температур поверхні льоду в будь-яких точках може становити не більш ніж 0,5 °C.
Для проєктування та монтажу систем вентиляції спортзалів
телефонуйте за номером (097) 775-48-21
Основні атрибути | |
---|---|
Термін виконання | 14 дн |
Вибір надаваних послуг | Монтаж, Обслуговування, Проектування |
Тип систем вентиляції та кондиціонування | Системи зволоження і осушення повітря, Системи вентиляції, припливно-витяжні, Системи охолодження і обігріву |
- Ціна: від 650 000 ₴